Terörün 'yaşam kaynağı'na büyük darbe

Terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen Kıran Operasyonu kapsamında Hakkari'nin Kavaklı bölgesinde teröristlere ait 5 ton  yaşam  malzemesi ve mühimmat ele geçirildi.

haber7
0

Hakkari nin Kavaklı bölgesinde  PKK  lı teröristlere yönelik sürdürülen "Kıran" operasyonunda tespit edilen mağarada 5 ton  yaşam  malzemesi , patlayıcı ve mühimmat bulundu. 

Hakkari , Şırnak ve Van il jandarma komutanlıklarının katılımıyla , Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin in emir ve komutasında yürütülen "Kıran" operasyonu devam ediyor. 

Jandarma , emniyet birimleri ve güvenlik korucularının katılımıyla 3 ilin kırsal bölgelerinde sürdürülen operasyonda , teröristlerin kullandığı mağara , sığınak ve depolar tek tek imha ediliyor.

Hakkari nin Kavaklı köyü kırsalında Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando Taburu birliklerince yapılan çalışmalarda bir girişi hilti ile açılmış iki girişli mağara tespit edildi. 

PKK lı teröristlerin depo ve kış üstlenmesinde kullanıldığı değerlendirilen mağarada , yaklaşık 5 ton  yaşam  malzemesi , 45 örgütsel doküman , 25 tüp , 30 fünye , patlayıcı yapımında kullanılan 80 metre kablo , 2 havan mühimmatı , paketlenmiş 16 pil bloku , 2 jelikan mazot , 20 litre motor yağı , hilti , anahtar takımı , çadır , 2 el bombası , 4 M-16 şarjörü , 3 AK-47 şarjörü ve bu silahlara ait 400 fişek , çok sayıda yorgan ve halı ile temizlik malzemeleri ele geçirildi. 

Mağara ve malzemeler ekiplerce imha edildi. 

.news-source-inline{margin-bottom: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =