Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin zarara uğratıldığı iddiası

 Antalya   Büyükşehir  Belediyesine ait bazı şirketlerin yönetimindeki kişi sayısı artırılarak fazladan maaş ödendiği ve şirketlerin  zarara   uğratıldığı  ileri sürüldü.

haber7
0

AK Parti  Antalya   İl Başkanı  İbrahim Ethem Taş , yaptığı açıklamada , eski  Antalya  Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel zamanında 5 kişiden oluşan belediye şirketlerinden  ANET  yönetim kurulunun 10 a çıkarıldığını , bu kişilere "huzur hakkı" adı altında yıllık 360 bin lira maaş ödendiğini bildirdi. 

EKDAĞ da da 4 kişiden oluşan yönetimin 11 e çıkarıldığını belirten Taş , başkanın 7 bin lira , üyelerinin ise 3 bin lira maaş aldığını , fazladan aylık 21 bin lira , yıllık ise 251 bin lira para ödendiğini dile getirdi. 

Belediye şirketleri  ALDAŞ  ,  ANTEPE  , Ulaşım AŞ ve Sosyal Yardımlaşma AŞ yönetimlerinde benzer uygulamanın yaşandığını savunan Taş , şunları kaydetti:

"Şirketleri adeta çiftliğe çevirmişler. Sırf birilerine maaş vermek , birilerinin rant elde etmesini sağlamak için Antalyalıların cebinden fazladan para ödeniyor. Bu şirketler millete ,  Antalya  ya hizmet etmek için kurulmuş şirketler. Bir şirkette yıllık yaklaşık 250 bin lira ekstra külfet oluşturuluyor. Tüm şirketleri düşündüğünüzde bir milyon lira ekstra ödeme yapılıyor , bunu etik bulmuyoruz. Hem hukuki hem de vicdani açıdan olayın takipçisi olacağız. Dört ya da beş kişiyle yönetilebilecek şirketlerde yönetim kurulundaki kişi sayısının artırılması hem bizi hem de kamuoyunu rahatsız etti. Adeta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =