Kabusu yaşadılar! 3 saat sonra kurtarıldılar

Elazığ'da bir televizyonun genel yayın yönetmeni ile birlikte 5 kişilik ekip program için indiği mağaradan uzun süre çıkmayınca tüm ekipler seferber oldu. Mağarada yaklaşık 3  saat  mahsur kalan tv ekibine , kurta

haber7
0

Alınan bilgiye göre , Kanal 23 Televizyonunun Genel Yayın Yönetmeni ve "Doğa İçin Keşfet" programının sunucusu Metin Erol ile dağcıların yer aldığı 5 kişi , çekim için  Elazığ  ın Keban İlçesi sınırlarında Keban Baraj Gölü nün yüksek kesiminde dağlık alanda bulunan Keban Damla Taş Mağarası’na girdi. Yaklaşık 200 metre derinliği ve 10 bin metrekarelik alana sahip olduğu öğrenilen mağaradan 2  saat  geçmesine rağmen geri dönen olmadı.

ULAŞILDI

Bunun üzerine yukarıda bekleyen görevliler , durumu İl Jandarma Komutanlığı , İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Ulusal Medical Kurtarma Ekibi (UMKE) , itfaiye ve İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği ne bildirdi. UMKE den bir görevli ip ve oksijen tüpüyle mağaraya indi. Aşagı inen görevli bir süre  sonra  , Erol ve beraberindeki dağcı ekibine ulaştı. 

Sağlık durumları iyi olduğu öğrenilen ekibi yukarı çıkarma çalışmaları sürüyor. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =