Yıkımda evi zarar gören aileden HDP'li belediyeye tepki

Siirt'te metruk bir evin yıkımı sırasında  evi  büyük  zarar   gören  Abdurrahman Atabay , 4 aydır onarım yapmayan HDP'li  belediyeye   tepki  gösterdi. Atabay , "Bu mudur Kürtlerin hakkını savunmak.  Belediye  başkanı

haber7
0

Siirt te bir aile , metruk bir evin yıkımı sırasında hasar verdikleri evini onarmayan HDP li Siirt Belediyesine  tepki  gösterdi.

Sakarya Mahallesi nde 4 ay önce bir evin yıkımı sırasında konutu büyük  zarar  gören Abdurrahman Atabay (45) ,  belediyeye  yapısının onarılması için başvuruda bulundu. Ancak  Belediye  yetkilileri , Atabay’a 10 torba çimento vererek evini kendisinin onarmasını önerdi.

Abdurrahman Atabay , gazetecilere yaptığı açıklamada ,  belediyeye  ait iş makinelerinin 4 ay önce evinin yanındaki yapıyı yıkarken konutuna da  zarar  verdiğini söyledi.

Belediyenin evinin onarılması için herhangi bir girişimde bulunmadığını belirten Atabay , şöyle konuştu:

"Yandaki  ev  yıkıldığı sırada bizim  ev  de bayağı  zarar  gördü. 4 aydır bizimle dalga geçercesine muamele ediyorlar. Hiç kimse sorunumuzu çözmedi.  Belediye  başkanının yanına gittiğimde , dalga geçercesine Sana 10 torba çimento ve kum verelim. diyorlar. Evimin bir an önce onarılmasını istiyorum." 

Atabay ın dayısı Ömer Dündar ise belediyenin yan binadaki  evi  yıktığı sırada Atabay ın evine de büyük  zarar  verdiğini söyledi.

Evde artık yaşanılamaz duruma gelindiğini belirten Dündar , "Ev oturulamaz hale geldiği için aile mağdur oluyor. Bu  ev  yıkılırsa sorumlusu kim olacak. Aylardır  belediyeye  müracaat ediyoruz ama bizimle dalga geçercesine 10 torba ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =