Dünya kılını dahi kıpırdatmıyor! Çaresizlikten denize atlıyorlar

 İtalya  açıklarında iki haftadan uzun süredir bekletilen insani yardım gemisinde bulunan sığınmacılar  Çaresizlikten   denize  atladı. Karaya yüzerek ulaşmaya çalışan sığınmacılar sahil güvenlik ekiplerince k

haber7
0

Akdeniz de düzensiz göçmenleri kurtaran İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Proactiva Open Arms , gemideki göçmenlerden bazılarının panik atak geçirdiğini ve bazılarının deniz atladığını belirterek , çaresiz bir durumda olduklarını bildirdi. 

 

 

Akdeniz de kurtardığı düzensiz göçmenlerle iki hafta denizde seyrettikten sonra perşembeden bu yana  İtalya  nın Lampedusa Adası nın 800 metre açığında limana girmesi izin verilmediği için bekleyen Open Arms gemisindeki göçmenlerin akıbetine ilişkin belirsizlik sürüyor. 

 

 

Open Arms , Twitter dan yaptığı paylaşımda , göçmenlerin denizde 19 uncu günü geride bıraktığını belirterek , "Çılgınca bir gece ve suda bir insan. Önce acil tıbbi tahliye ve bu sabah bir adam , karşısındaki karaya ulaşmak için  denize  atladı. Bunların arasında panik atak geçiren bir kadın. Çaresiz bir durum." ifadeleri kullanıldı.

STK , gemiden can yelekleriyle Lampedusa ya doğru yüzmek için  denize  atlayan göçmenlerin görüntüsünü de paylaştı.  denize  atlayan göçmenler , İtalyan sahil güvenliğince kurtarıldı. 

Öte yandan , dün gece gemiden 9 göçmen daha tıbbi müdahale gereksinimi sebebiyle tahliye edildi. Gemiden son inen göçmenlerin bazılarında kalpte ritim bozukluğu , görme bozukluğu , depresyon ve bazı psikolojik şikayetlerin tespit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =