Yunanistan ile ilgili skandal itiraf! TRT'ye açıkladı

 TRT  Haber'e konuşan "Profesör" lakaplı insan kaçakçısı , düzensiz göçmenleri ölüme terk eden Yunan sahil güvenlik gemilerinin , FETÖ firarilerini taşıyan botlara açık deniz

haber7
0

Adalete hesap vermekten kaçan ve aralarında yakalama kararı bulunan Fethullahçı Terör Örgütü mensupları yurt dışına kaçmak için her yolu deniyor.

"Profesör" lakaplı insan kaçakçısı , firari örgüt mensuplarının Ege Denizi üzerinden yurt dışına kaçışlarıyla ve  Yunanistan  ın firari  FETÖ  cülere gösterdiği misafirperverlikle  ilgili  tüm detayları  TRT  Haber’e anlattı.

Kaçakçının anlattıklarına göre , örgüt mensupları yurt dışına kaçabilmek çok yüklü meblağlar ödüyor. Parası olanlar , kaçakçılarla irtibata geçtikten sonra jet ski satın alıyor ve satın aldıkları araçları Yunan adalarının sahillerinde terk ediyor. Botlarla kaçanlar ise insan tacirlerine kişi başı 3 bin euroya yakın bir bedel ödüyor.

Yunanistan  FETÖ  cüleri misafir gibi karşılıyor

FETÖ üyelerinin kaçışlarıyla  ilgili  en ilginç süreçse Yunan sularına ulaştıklarında başlıyor. Kendilerini Gülenist olarak tanıtan terör örgütü üyeleri , burada bir suçlu değil misafir gibi karşılanıyor.

Kaçakların kendilerine  FETÖ  cü demediklerini ifade eden insan kaçakçısı , "Gülenist olduklarını söyledikleri zaman Yunan sahil güvenliği bunların Gülenist olduğunu bilsin Türk suyuna gelip onları alıp Yunanistan’a götürür ve aşırı ilgi alakalı davranır. Hiçbir şiddet , mağduriyet , hiçbir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =