Pentagon ile F-35 konusunda anlaşma! 32 milyon dolarlık imza

ABD'li  Lockheed Martin  firması ,  F-35  Lightning II Müşterek Taarruz Uçaklarının modifikasyon ve güçlendirme faaliyetleri ilgili olarak 32.111.547  dolarlık  bir sözleşme imzaladı.

haber7
0

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yapılan açıklamaya göre ,  ABD  li  Lockheed Martin  firmasıyla ,  F-35  Lightning II Müşterek Taarruz Uçaklarının modifikasyon ve güçlendirme faaliyetleri ilgili olarak modifikasyon kitleri ve özel parçaların tedariki için 32.111.547 dolar değerinde bir sözleşme imzalandı. Söz konusu sözleşme kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler;  ABD  Hava Kuvvetleri ,  ABD  Deniz Piyadeleri ,  ABD  Donanması , Yabancı Askeri Satış (FMS) müşterilerini ve program üyesi olmayan ülkeler envanterinde bulunan uçakları kapsamakta.

Forth Worth ,  Teksas  da yapılacak çalışmaların , Haziran 2025 e kadar tamamlanması planlanıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: SAVUNMASANAYİST Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =