YKS üçüncüsü imam hatipli Aydın, ilahiyat fakültesini tercih etti

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı'nda (YKS) sözel puan türünde Türkiye  üçüncüsü  olan Muhammed Akif  Aydın  , puanı birçok bölümü kazanacak durumda olmasına rağmen ilahiyat

haber7
0

Girdiği YKS sınavında 494 ,68 puan alarak Türkiye üçüncüsü olan İstanbul Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu Muhammed Akif  Aydın  , üniversite eğitimi için tercihini "çocukluk hayali olan" ilahiyat fakültesinden yana yaptı. 29 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ne kayıt yaptırdıktan sonra Konya da ikamet eden ailesinin yanına gelen Muhammed Akif  Aydın  , başından beri hedefinin hep  ilahiyat  fakültesi olduğunu söyledi.

Bu tercihi yapmasında ailesinin katkı ve desteğine değinen  Aydın  , kendisine  ilahiyat  bilincini aşıladığı ve bu şekilde yetiştirdiği için ailesine müteşekkir olduğunu anlattı.

"PUANIM TÜM FAKÜLTELERE YETİYORDU"

Bu hedefine ulaştığı için mutlu olduğunu ifade eden  Aydın  , şunları kaydetti: "Üniversite sınavında beni başarılı olmaya iten motive eden şey şuydu;  ilahiyat  fakültelerine karşı toplumda kötü bir algı var. Başarısız öğrencilerin oraya gittiği söyleniyor. Ben bu algıyı kırmak için , bunu bir motivasyon sebebi olarak kullanarak , sınava ciddi biçimde hazırlandım. Almış olduğum puan , hemen hemen tüm fakültelere yeten bir puandı. Birçok mühendislikler ve hukuk fakültelerine puanım yetiyordu."

Hafız olduğunu dile getiren  Aydın  , okulunu bitirdiğinde iyi derecede Arapça ve İngilizce öğrenmiş bir biçimde , üniversitede akademisyen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =