2019 DGS 4 yıllık üniversitelerin bölüm bölüm taban ve tavan puanları

Dikey Geçiş Sınavına (DGS) giren adayların en çok ilgilendikleri konuların başında  üniversitelerin   taban  –  tavan   puanları  geliyor. ÖSYM tarafından yayınlanacak  2019   DGS  tercih kılavuzuna göre 4  yıllık  ü

haber7
0

DGS ye giren binlerce öğrencinin en çok merak ettiği konular arasında yer alan  2019   DGS   taban   puanları  ve kontenjanlar listesi  ÖSYM  tarafından netleşecek. 2  yıllık  ön lisans üniversite eğitimi görüp 4 yıllığa tamamlamak isteyen ve bu süre zarfında bölüm değiştirecek öğrenciler gözünü  DGS  tercih kılavuzuna çevirdi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi konu ile ilgili son olarak sonuçları açıklamış ve adaylar bu aşamadan sonra tercih yapma işlemi için bekleyişe geçmişti. Bizde  DGS  için geçtiğimiz dönemin üniversitelerin  taban  ve  tavan   puanları  ile birlikte kontenjanları listesini sizler için hazırladık. Ağustos ayı içerisinde  2019   DGS  tercih kılavuzuna göre 4  yıllık  üniversitelerin bölüm bölüm  taban  ve  tavan   puanları  belli olacak.

 

 

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

DGS tercihleri ,  ÖSYM  nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden alınacak ve adaylar puanlarının yettiği lisans programlarını tercih listesine ekleyebilecek.

 

 

Lisans programlarına geçiş yapacak olan öğrenciler , tercih listelerine mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından , koşulları karşılamak şartıyla en fazla 30 tercih yapabilecekler. Öğrencilere sunulan 30 tercih hakkının hepsinin kullanılması zorunlu değildir.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =