İHL’lerin birincisi Kartal Anadolu İHL oldu

Üniversite sınavlarında büyük başarı göstererek seçkin yükseköğretim kurumlarına yerleşen İmam Hatipliler’in en gözde okulu  Kartal   Anadolu   İHL  oldu.

haber7
0

YKS’de yüzde 37’lik oranla üniversitelere yerleşme başarısı gösteren İmam Hatip Liselileri arasında en parlak performans İstanbul  Kartal   Anadolu  İmam Hatip Lisesi’nden geldi. YKS 2019’da Türkiye ikincisi çıkaran  Kartal  İHL’nin talebeleri , hem yüksek derece yaptı hem de öncü üniversitelerin önemli fakültelerine yerleşme başarısı gösterdi. Eğitimde çekim merkezi konumuna yükselen  Kartal   Anadolu  İHL’de yeni dönemde 38 şehirden öğrenci öğrenim görecek.

 

 

İHL’lerin bir inci si AK Parti iktidarının katsayı engelini kaldırarak 28 Şubat zulmünü bitirmesi sonrası İmam Hatip Liseleri , başarılarıyla eğitim camiasında parıldamaya devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarında  Anadolu  İmam Hatip Liseleri yüzde 36 oranında başarı sağladı. YKS’ye giren 243 bin 380 İHL’liden 87 bin 650’si üniversitelere yerleşti. İnci gibi parlayan İmam Hatiplerin yüz akı ise İstanbul  Kartal   Anadolu  İmam Hatip Lisesi oldu. En başarılı İmam Hatip Lisesi ünvanına sahip olan  Kartal   Anadolu  Sayısal , Sözel , Yabancı Dil ve Eşit Ağırlık bölümlerinde ilk 1000’e 40 öğrenci çıkardı.  Kartal  İHL’de Ahmet Selim Gül , Eşit Ağırlık alanında Türkiye ikincisi oldu.

Doktor da olacak hakim de YKS 2019 sonuçlarına göre  Kartal  İHL’li 162 öğrenci çeşitli fakültelere yerleşme başarısı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =