'Yetişmez' denilen Sivas'ta, 150 ton karpuz hasadı

Sivas'ta , bu yıl 50 dönüm arazide deneme üretimi yapılan karpuzların  hasadı  gerçekleştirildi.  hasat  sonrası yaklaşık  150   ton   KARPUZ  , tüketiciye ulaştırılacak.

haber7
0

Sebze ve meyve firması sahibi Mehmet Dalkürek , kente 5 kilometre uzaklıkta bulunan tarlasına 7 bin 500 elma fidesi dikti.

 

 

ELMALARIN ALTI BOŞ KALMASIN DİYE  KARPUZ  EKTİ

Dalkılıç , elmaların altı boş kalmasın , diye  KARPUZ  tohumu ekme kararı aldı. Dalkılıç , deneme amaçlı 50 dönümlük araziye  KARPUZ  tohumu ekti.

 

 

Karpuzlar , 72 gün sonra yetişmeye başladı. 10- 12 kilo ağırlığa ulaşan karpuzların  hasadı  gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan ve Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız , yaklaşık  150   ton  kapuz  hasadı  yapılan tarlayı inceleyerek , işletme sahibi  Mehmet Dalkürek  i tebrik etti. 

"YETİŞMEZ , DİYORLARDI AMA BAŞARDIK , KARPUZLAR DAHA LEZZETLİ" Karpuz tohumu ekerek , emeklerinin karşılığını aldıklarını belirten işletme sahibi  Mehmet Dalkürek  , "Karpuzu  Sivas  ta üretme kararı aldık. Bu sene  KARPUZ  , seneye de elma alacağız. 7 bin 500 elma fidesi diktik ve bunun altı boş kalmasın , diye  KARPUZ  ektik. Şükürler olsun ,  150   ton  mahsul aldık. Harika bir karpuz. Diğer yerlerin karpuzlarının içi geçik çıkıyor.  Sivas  ın hava şartlarından dolayı biraz iklimi sert olduğu için karpuzlar kütür kütür ve daha lezzetli oldu. Alanların bir daha tercih edeceğine eminiz. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =