Çanakkale'de 80 kaçak göçmen yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinde , yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen 80  kaçak   göçmen  yakalandı.

haber7
0

Yasa dışı geçişleri engellemek için çalışmalarını sürdüren Ayvacık Jandarma Komutanlığı na bağlı ekipler , Koruoba köyü sahilinde bir grup göçmen ve göçmen kaçakçılarının olduğunu tespit etti. Bölgeye düzenlenen operasyonda , aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Afganistan ve İran uyruklu 53 kaçak göçmen yakalandı. Jandarma ekiplerinin Koruoba köyü sahilindeki operasyonunda , otobüs içinden inen göçmenlerle beraber aralarında şoförün de olduğu 3 göçmen kaçakçısı da gözaltına alındı. Göçmen kaçakçılığında kullanılan 1 otobüs ve 2 otomobile de el koyuldu. Operasyonda ayrıca 1 bot ile 1 bot motoru da ele geçirildi.

Jandarma ekipleri diğer operasyonda ise Ayvacık ın Koyunevi köyü sahilindeki zeytinlikte saklanan 27 Afganistan uyruklu kaçak göçmeni yakaladı.

Kaçak göçmenler , Ayvacık Jandarma Komutanlığı ndaki işlemlerinin ardından Yabancıları Geri Gönderme Merkezi ne teslim edileceği öğrenildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =