TSK'nin Vuran sayısı 90'a ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) zırhlı araç envanteri  Vuran  ile güçlendiriliyor.

haber7
0

İlk kez geçen ay  TSK  envanterine giren  Vuran  zırhlı araçlarının  sayısı  artıyor. BMC tarafından  TSK  ye teslim edilen araç  sayısı  90 ı buldu.  Vuran  , terörle mücadele ve hudut görevleri kapsamında , hassas nokta veya tesis koruma , karakollar arası devriye , konvoy koruması , bölge , nokta ve yol keşfi , fiziki sınır emniyetinin sağlanması görevlerini icra edebiliyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen  Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar  (TTZA) Projesi ile güvenlik güçlerine teknolojinin sunduğu olanaklarla güvenlik seviyesi , manevra ve hareket kabiliyeti artırılmış yeni zırhlı kara araçları temin ediliyor.

Bu kapsamda güvenlik güçlerinin envanterine geçen ay yeni bir araç katıldı. BMC tarafından üretilen  Vuran  4x4 ,  TSK  envanterindeki yerini aldı. Geçen sürede gerçekleştirilen teslimatlarla  Vuran  araçlarının  sayısı  hızla arttı.  TSK  envanterine giren  Vuran  zırhlı aracı  sayısı  90 a ulaştı.

Vuran taktik tekerlekli zırhlı aracı , terörle mücadele ve hudut görevleri kapsamında , hassas nokta veya tesis koruma , karakollar arası devriye , konvoy koruması , bölge , nokta ve yol keşfi , fiziki sınır emniyetinin sağlanması görevlerini icra edebiliyor.

Vuran , yüksek balistik , mayın ve el yapımı patlayıcı korumasına sahip bulunuyor. Araçlar , güçlü motor ve aktarma organlarıyla muharebe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =