HDP'li belediyenin çıkardığı kişiler yeniden işe alınacak

HDP'li  Mardin  , Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyelerine kayyum atandı. Ahmet Türk'ün görevden alındığı Mardin'de yeni yönetim ilk icraatını yaptı. Kayyum olarak atanan  Mardin  Valisi Mustafa Yaman ,

haber7
0

İçişleri Bakanlığının aldığı kararla Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ,  Mardin  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı.

Görevden almaların ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede söz konusu isimlerin terör örgütüne verdiği destek belgeleriyle kamuoyuyla paylaşıldı.

Belediyeleri PKK kamplarına çevirdiler Yerel seçimlerin ardından 4 ayda kazandıkları belediyeleri PKK kamplarına çeviren HDP’liler , şehit yakınlarını bir bir işten çıkardı.

Bu belediyelerden biri de  Mardin  Büyükşehir Belediyesi oldu.  HDP  li  Mardin  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk , belediye iştirakı olan birçok şirketin yönetimine PKK bağlantılı kişileri getirdi. Türk ayrıca 313 Hak-İş üyesi işçiyi  HDP  li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarttı.

İşten çıkarılan  şehit yakınları   yeniden   işe  alınacak İçişleri Bakanlığı nın adımının ardından  Mardin  Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı na kentin valisi olarak görev yapan Mustafa Yaman atandı.

Yaman ,  HDP  lilerden teslim aldığı belediyede ilk iş olarak Ahmet Türk tarafından işten çıkarılan 11 şehit yakınını  işe  aldı.

HDP döneminde işten çıkarılan işçilerin tamamının , önümüzdeki günlerde kayyum tarafından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =