Hayati uyarı: Eğer bunu yaparsak ABD bir emeline daha ulaşacak

Kanal 7  Ankara  Temsilcisi Mehmet Acet ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk , Yeni Şafak gazetesinde yayımlanan yazılarında , Türkiye ile  ABD  arasında varılan "güvenli bölge" mutabakatını kaleme

haber7
0

Kanal 7  Ankara  Temsilcisi Mehmet Acet ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk , Yeni Şafak gazetesinde yayımlanan yazılarında ,  Türkiye  ile  ABD  arasında varılan "güvenli bölge" mutabakatını kaleme aldı.

 

 

"Güvenli Bölge anlaşmasının bilinmeyenleri" adlı başlıklı yazısında Mehmet Acet , İkinci Dünya Savaşı’nda yaşanan bir olayla yazısına başlıyor. Haberin devamında sözü "güvenli bölge" anlaşmasına getiren Acet , anlaşmanın bilinmeyenlerine dikkat çekti ve "Mutabakatın başlangıç safhasının ,  YPG  yöneticilerinin de kabul ettiği özel bir bölümü var" dedi.

Hasan Öztürk ise , "Amerikalıların ağızından bal damladıkça kaygı eşiğimiz yükseliyor" adlı yazısında sorular sorup "ne oldu da  ABD  bir anda  Türkiye  yi güvenilir müttefik olarak gördü" diyerek son yaşanan süreci inceledi. "Suriye’nin kuzeyine Kuzeydoğu  Suriye  demeye başladığımız gün Amerika emellerinden birine  daha  ulaşmış olacak" diyerek bölgenin adlandırılmasına dikkat etmemiz gerektiğini kaydeden Öztürk ,  Irak  üzerinden de  Hayati  bir hatırlatma yaptı.

 

 

Mehmet Acet in o yazısı;

İkinci Dünya Savaşı’nın İngiltere açısından en zor dönemlerinden biri , 1940 yazında İngiliz ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =