FETÖ'de kayyum cinneti!

 Diyarbakır  ,  Mardin  ve  Van  Büyükşehir Belediyelerine  kayyum  atanmasının ardından terör örgütü FETÖ adeta krize girdi. PKK'ya finansörlük yapan HDP'li belediyelere hiçbir şekilde tepki g&ou

haber7
0

İçişleri Bakanlığınca ,  Diyarbakır  ,  Mardin  ve  Van  Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada kararın gerekçesi olarak , Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ,  Van  Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve  Mardin  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ün , haklarında terör kovuşturması ve soruşturma olması gösterildi. 

Kayyum atanmasına ilk tepki gösterenler arasında  FETÖ  cüler yer aldı. Firari  FETÖ  cüler sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK ya destek veren  Diyarbakır  ,  Van  ve  Mardin  Büyükşehir Belediye Başkanlarına sahip çıktı.

EMRE USLU DARBE DEDİ

Firari  FETÖ  cü Emre Uslu , belediyelerin PKK terör örgütü güdümünden kurtarılmasını "darbe" olarak niteledi. Darbe söylemine destek çağrısında bulundu.

DİKTATÖR YALANINA DEVAM!

FETÖ firarilerinden Mehmet Çelik ise ,  kayyum  kararının ardından adeta öfke krizi geçirdi. Çelik , Cumhurbaşkanı Erdoğan a da hakaret etti.

PKK YI SAVUNDU , DARBE DEDİ

"Fuat Avni" olarak bilinen hesabın yöneticilerinden firari  FETÖ  cü Said Sefa da , terör örgütü PKK ya destek çıkarak  kayyum  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =