Mardin Valisi Yaman'dan ilk açıklama

Kayyum kararının ardından  açıklama  yapan  Mardin   Valisi   Yaman  , "Milletimiz için çalışacağız. Belediyeler zaten bunun için vardır. Artık örgüte para gitmeyecek , milletimiz için harcanacak" ded

haber7
0

 İçişleri Bakanlığınca  Mardin  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliğine görevlendirilen Vali Mustafa Yaman , "Artık terör örgütüne para gitmeyecek , milletimiz için harcanacak." dedi.

İçişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen terör soruşturmaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan HDP li Ahmet Türk ün yerine görevlendirilen Vali Yaman , beraberinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ile belediye binasına geldi.

Yaman , bina girişinde , aralarında belediye çalışanlarının da yer aldığı , ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı.

 

Burada açıklama yapan Yaman , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın teveccühü , İçişleri Bakanlığının talimatıyla yeniden görevlendirildiğini belirtti.

Yaman , "Daha önce de geldiğimizde vatandaşlarımıza Sizin için çalışacağız. demiştik. Bundan sonra da öncelikle kadınlar , gençler , öğrenciler ve dezavantajlı gruplar olmak üzere 850 bin Mardinlinin tamamına hizmet edeceğiz. Artık terör örgütüne para gitmeyecek , milletimiz için harcanacak." ifadelerini kullandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =