Uzmanlardan nükleer savaş senaryosu: 'The Long Night' gerçek olabilir!

Araştırmacılar ,  Rusya  ve  ABD  arasında nükleer  savaş  çıkarsa yaşanacakları duyurdu. Uzmanlara göre , nükleer savaşın sonuçları Game of Thrones'daki "uzun gece" (the  Long  night) gibi daimi karanlığın

haber7
0

Bilim insanları ,  Rusya  ve  ABD  arasında  nükleer  bir  savaş  çıkması durumunda , dünyada yaşanacak değişimleri araştırdı. Çalışmaya göre , böyle bir savaşın çıkması halinde , 10 yıl sürecek "nükleer kış" yaşanacak.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre ,  ABD  ve  Rusya  arasında çıkacak muhtemel bir  savaş  , tam "147 milyon ton kurum"un atmosfere yayılmasına neden olacak. Haftalar içinde tüm atmosfere battaniye gibi yayılacak olan  kurum  ve  is  , güneş ışınlarının dünyaya erişmesine engel olacak ve dünya sürekli karanlık kalacak. Bu da dünya genelinde sıcaklıkların yaklaşık 9 derece düşmesi ve ciddi bir  iklim değişikliği  anlamına geliyor.

Uzmanlara göre havaya yayılan  kurum  ve isin tamamen ortadan kalkması 7 yıl , atmosferin normal haline dönmesi ise yaklaşık 3 yıl sürebilir.  ABD  ve  Rusya  arasında yaşanacak muhtemel bir  nükleer   savaş  , 10 sürecek bir kara kışa sebep olacak.

Araştırmacılar aynı zamanda  nükleer  bir saldırının , hedef ülke için intihar niteliğinde olduğunun altını çizdi. 

Araştırmacılar muhtemel felaket senaryolarına işaret edilerek ,  nükleer  silahların azaltılması ve devamında tamamen kullanım dışı olmasının gerektiğini belirtti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =