TOKİ 212 arsayı satışa çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) , 20 şehirde yaklaşık 2 milyon 426 bin 58 metrekare büyüklüğündeki  212   arsayı  açık artırma yöntemiyle  satışa  çıkardı.

haber7
0

TOKİ den yapılan yazılı açıklamaya göre , Ankara , Antalya , Balıkesir , Bitlis , Çanakkale , Diyarbakır , Edirne , İstanbul , İzmir , Karabük , Kırşehir , Kocaeli , Manisa , Muğla , Sivas , Siirt , Şanlıurfa , Tekirdağ , Trabzon ve Van daki arsalar , toplamda 1 milyar 117 milyon 733 bin 343 lira muhammen bedelle satılacak.

 

 

Şehirlerin gelişen bölgelerinde yer alan arsalar , kolay ulaşım imkanı , şehir merkezine , otoyola , sanayi ya da turizm bölgelerine yakınlık gibi özellikleriyle dikkati çekiyor.

Konut , ticaret , park , rekreasyon , özel sağlık , özel eğitim , toplu konut alanı , konut dışı kentsel çalışma , akaryakıt istasyonu , sanayi tesisi ve tarım alanı niteliğindeki arsalar , yüzde 25 peşin , 48 ay vade ile satılacak. Arsalar , taksitli satışlar için 6 aylık üretici fiyatı endeksi (ÜFE) oranı yüzde 6 ile sınırlandırılarak , alıcıya avantaj sunacak.

 

 

Açık artırma 12 Eylül de

İstanbul Başakşehir Kayabaşı nda bakım ve akaryakıt tesisi , Büyükçekmece de konut , Küçükçekmece de özel eğitim alanı , Pendik te konut alanı , Eyüpsultan da konut ve ticaret , Sancaktepe de akaryakıt , Silivri de konut , Arnavutköy de sanayi tesisi , Sarıyer de park ve dinlenme alanı  satışa  çıkarılacak.

Ankara Mamak ta ticaret , Çankaya da ticaret ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =