Ortaya çıktı! ABD gizlice görüşmüş

 ABD  Başkanı Donald Trump yönetimine yakın bir kişinin ,  Venezuela  Kurucu Meclisi (ANC) Başkanı Diosdado Cabello ile  gizlice  görüştüğü bildirildi.

haber7
0

Adının açıklanmasını istemeyen  ABD  li bir yetkili , Associated Press (AP) ajansına yaptığı açıklamada ,  ABD  Başkanı Donald Trump yönetimiyle yakın temas halindeki birinin geçen ay Caracas ta  Venezuela  da Devlet Başkanı Nicolas  Maduro  dan sonra en güçlü kişi olarak görülen ANC Başkanı Cabello ile bir araya geldiğini söyledi.

Görüşmenin  Maduro  nun onayıyla yapılıp yapılmadığı bilinmezken , yetkili , Washington yönetiminin , hiçbir koşulda Cabello ya destek verme veya  Maduro  nun yerine geçmesinin önünü açma arayışında olmadığını kaydetti. 

Cabello ile yapılan görüşmenin amacının  Maduro  yönetimi üzerinde baskıyı artırmak olduğu vurgulandı. 

Diosdado Cabello konuyla ilgili açıklama yapmadı. 

Venezuela da sosyalist partinin önde gelen simalarından 56 yaşındaki Cabello nun hükümet ve güvenlik güçleri üzerinde etkisi olduğu ifade ediliyor. Cabello , öte yandan ,  ABD  li yetkililer tarafından yolsuzluk , uyuşturucu ticareti ve  ABD  li bir senatöre ölüm tehditlerinde bulunmakla suçlanıyordu.

VENEZUELA DAKİ GELİŞMELER

Geçen yıldan bu yana ağır ekonomik krizin yanı sıra siyasi çalkantıların yaşandığı  Venezuela  da muhalefetin kontrolündeki Ulusal Meclisin Başkanı Juan Guaido , 23 Ocak ta kendini "geçici devlet başkanı" ilan etmiş , başta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =