Nevşehir'de 94 turist hastanelik oldu

Nevşehir'in Kaymaklı beldesindeki bir otelde konaklayan 94  turist   gıda zehirlenmesi  şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

haber7
0

Kaymaklı beldesinde konakladıkları otelde , çok sayıda turistin gece geç saatlerde kusma ve karın ağrısı şikayetinde bulunması üzerine otele sağlık ekipleri sevk edildi.

Çoğunluğu Çinli 94  turist  ambulanslar ve tur otobüsleriyle kentteki çeşitli hastanelere götürüldü.

Rahatsızlanan turistlerin durumuyla ilgili bilgi almak için hastaneye gelen Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç , gazetecilere yaptığı açıklamada , turistlerin ilk belirlemelere göre  gıda zehirlenmesi  yaşadıklarını , test edilmesi amacıyla otelden gerekli numunelerin alındığını kaydetti.

Yabancı turistlerin konakladıkları otelin dışında bazı restoranlarda da yemek yediklerine yönelik bilgi edindiklerini dile getiren Çekiç , "Durumlarında herhangi bir sıkıntı yok. Gıda zehirlenmesinden kaynaklandığı düşünülüyor. Tedavileri başladı. Otelde şu an 280 kişi konaklıyor ama belli sayıda bir grup rahatsızlanmış durumda. Yemeğini farklı yerlerde yiyen turistler de var , durum araştırılacak ve gerekli işlemler ona göre yapılacak." diye konuştu.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Cengiz Ekici de turistlerin tedavi altına alındığı hastaneleri ziyaret ederek  hastane  yöneticilerinden bilgi aldı.

"Ciddi bir vakamız yok"

İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay da gazetecilere yaptığı açıklamada , hastaneye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =