Trump'ın Grönland'ı satın almaya çalıştığı iddiaları doğrulandı

 ABD  Başkanı Donald Trump'ın , Danimarka'ya bağlı Grönland'ı  satın  alma konusunda şaka yapmadığı , dünyanın en büyük adasını  satın  almayı gerçekten konuştuğu doğrulandı.

haber7
0

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal gazetesinde yer alan iddiaya göre ,  ABD  Başkanı Donald  Trump  şakayla karışık bir şekilde danışmanlarına  ABD  nin  Grönland  ı Danimarka dan  satın  almayı düşündüğünü söyledi.

Trump ın adayı , kaynak bakımından zengin bir gayrimenkul bölgesi olarak gördüğü belirtilirken , Danimarka ve özerk bölgesi  Grönland  in yetkilileri  Trump  la ilgili bu iddiaya çok sert tepki gösterdi.Ancak  ABD  makamlarından konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmemişti.

VE İDDİA DOĞRULANDI

Beyaz Saray ın ekonomi danışmanı Larry Kudlow bugün Fox News e verdiği demeçte , Bir kehanette bulunmak istemiyorum elbette. Ancak bildiğim şey Başkanın Gönland ın potansiyelini bildiği ve almak istediği. ifadelerini kullandı. Kudlow ,  Grönland  ın stratejik bir konum ve çok değerli minarellere sahip olduğunu belirtti.

TRUMP A SORULDU

ABD Başkanı Donald  Trump  , kendisine yöneltilen  Grönland  ı sayın alma ile ilgili medyada yer alan haberlerle ilgili , Bir numaralı önceliğimiz değil. Ama konuştuğumuz bir şey. dedi.

Bunun sadece bir emlak anlaşması olarak görülmesi gerektiğini belirten  Trump  , Danimarka her yıl 700 milyon dolar pompaladığı  Grönland  ın satışı fikri ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =