Bir şişede 50 yıl önce yazılmış mektup bulundu

ABD'nin  Alaska  eyaletinde bir Rus deniz subayı tarafından 50  yıl   önce   yazılmış  , şişe içinde  mektup  bulundu.

haber7
0

ABD nin  Alaska  eyaletinde bir Rus deniz subayı tarafından 50  yıl  önce  yazılmış  , şişe içinde  mektup  bulundu. Shishmaref şehrinde , avda kullanmak için çıra ve odun toplayan  Tyler Ivanoff  , bir şişe içerisine konulmuş  mektup  buldu.

Ivanoff , mektubu açtığında yazının Rusça olduğunu ve okuyamadığı için sosyal medya hesabında paylaştığını belirterek , Rusça bilen arkadaşları sayesinde mektubun 20 Haziran 1969 da Rus subay  Anatoly Botsanenko  tarafından yazıldığını ortaya çıkardıklarını söyledi.

Mektuptan haberdar olan  Rusya  devlet kanalı "Russia-1" mektubun sahibi Botsanenko ya ulaştı.

Botsanenko nun , mektubun kendisinin olduğu konusunda şüpheye düştüğü ancak imzasını gördükten sonra inandığı belirtildi.

Mektubu yazdığı tarihte 36 yaşında olan ve Sulak isimli gemide görev yapan Botsanenko nun , bulan kişinin kendisine cevap yazması için mektubuna adres bilgilerini eklediği aktarıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =