CNN'den Hong Kong göstericilere sokağa çıkma rehberi!

 CNN  ilginç bir habere imza attı.  Hong  Kong'daki  göstericilere  adeta "yol gösterir bir görsel" paylaşan gazete , "Hong  Kong  göstericileri , polisten bu şekilde korunuyorlar" başlığıyla duyurdu.

haber7
0

Hong  Kong  daki gösteriler 11 inci haftasına girerken , "Göstericiler 2 aydan uzun bir süredir  polis  ,  göz yaşartıcı gaz  ,  plastik mermi  ve biber gazına karşı neredeyse her hafta mücadele ediyorlar." ifadelerini kullanan  CNN  , göstericilerin kullandığı bazı araç gereçleri adeta bir "kılavuz" gibi yayımladı.

Göstericilerin kullandığı bazı malzemeler arasında , gaz maskesi , gözlük , eldiven ve şemsiye bulunuyor.  CNN  göstericilerin kullandığı yöntemlerin detayına girerek , "Herkesin siyah giymesi göstericilerin kimliklerini gizliyor." ifadelerini kullandı. Gözlük , gaz maskesi , ve şemsiyenin de göstericilerin güvenlik kameralarına yakalanmasını engellediğinin altını çizen  CNN  , bilgileri bu kadar detaylı vererek adeta halkı teşvik etti.

CNN 2013 teki  Gezi  olaylarında da benzer bir tutum sergilemiş , gösterileri meşru kılmaya çalışmış ve benzer taktikler vermişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER 7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =