Çavuşoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tepki: Herhalde Yunan gemisi sanıyor

Dışişleri Bakanı  Çavuşoğlu  ,  CHP  lideri Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarına ilişkin açıklamasına  tepki  gösterdi.  Çavuşoğlu  , "Sayın  Kılıçdaroğlu  Doğu Ak

haber7
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ,  CHP  Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu  nun Doğu Akdeniz deki çalışmalara ilişkin açıklaması hakkında "Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz de bizim ve KKTC nin haklarını koruyan  Fatih  ,  Yavuz  ve Barbaros u  Yunan   gemisi   sanıyor  herhalde." değerlendirmesinde bulundu.

Çavuşoğlu , Twitter hesabından Kılıçdaroğlu nun , partisinin il başkanları toplantısında "Doğu Akdeniz de zengin petrol var , doğal gaz yatakları var. ABD , Yunanistan , Kıbrıs Rum yönetimi , Mısır , Katar orada , hepsi orada. Bir tek devlet yok , Türkiye." şeklindeki açıklamasına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu nun bu sözlerini içeren görüntüsünü de paylaşan Çavuşoğlu , mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz de bizim ve KKTC nin haklarını koruyan  Fatih  ,  Yavuz  ve Barbaros u  Yunan   gemisi   sanıyor  herhalde. 4. gemimiz Oruç Reis de yolda. Milli davamız Kıbrıs konusunda bile yeterince bilgilendirilmeyen Sayın Genel Başkan a bu konuda bilgi vermeye hazırız."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =