Unkapanı'nın "Cici Baba"sıydı! Hayatını kaybetti

İstanbul'daki  sel  felaketinde su dolan  Unkapanı  alt geçidinde cesedi bulunan kişinin kimliği henüz tespit edilemedi. Ölen kişi , Unkapanı'nda "Cici Baba" lakabıyla tanınıyor.

haber7
0

Hemen hemen dünyanın her yerinde evsizler ,  üç beş eşya ile otobüs terminalleri , tren garları , hastaneler , köprü altları ya da bankamatikleri mesken ediniyor.  İstanbul  da dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle  Unkapanı  alt geçidini su bastı. O alt geçit ise kimsenin adını bilmediği  ancak  Cici   Baba  olarak tanıdığı bir evsiz de kalıyordu.  Cici   Baba  nın su altında kaldığından kimsenin haberi yoktu. Çalışmalar suda kalan araç için başlatıldı. Su tahliye çalışmaları sırasında  Cici   Baba  nın cansız bedenine ulaşıldı. Kimlik bilgileri ise henüz tespit edilemedi. 60 lı yaşlarında olan ve yıllardır sokaklarda yaşayan o evsiz ile olay anını , onunla alt geçitte birlikte kaldığı diğer evsiz arkadaşları anlattı. 

“BU TARZ AFETLERDE BİZİM SIĞINACAĞIMIZ YER KÖPRÜ ALTLARIDIR" Yıllardır sokaklarda yaşayan Cengiz Çelik , “Bir lokmayı paylaşan bir insandı. Parası oldu mu , bende olur onda olmaz yardımcı olurduk birbirimize. O adam neden gitti? Şurayı  sel  götürdü. Köprü görünmüyordu. Ben de orada duvarın dibinde duruyordum. Su dizlerimde delikanlının biri geldi beni çıkardı" dedi.  “Bu tarz afetlerde bizim en çok sığınacağımız yer köprü altlarıdır. Ağacın altında durabilir misin?" diyen Çelik , geçimlerini ise kendilerine yardımcı olan insanlar sayesinde sağladıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =