Almanya'dan Brexit açıklaması!

 Almanya  Hükümet Sözcüsü Steffen  Seibert  , İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmalı bir şekilde ayrılmasının anlaşmasız Brexit’ten çok daha iyi olduğunu söyledi.

haber7
0

Seibert , bugün Berlin’de düzenlenen bir etkinlikte yaptığı açıklamada , Alman hükümetinin İngiltere nin AB den ayrılmak istemesine üzüldüğünü belirterek , ancak gerçeklerin göz önünde bulundurulması gerektiğini , İngiltere’nin AB’den ayrılmak istemesinin bir gerçek olduğunu kaydetti.

Alman hükümetinin bundan dolayı her zaman anlaşmalı bir  Brexit  için çaba sarf ettiğini vurgulayan  Seibert  , "Anlaşmalı  Brexit  , anlaşmasız Brexit’ten çok daha iyidir." değerlendirmesinde bulundu.

Seibert , anlaşmasız  Brexit  in kimsenin çıkarına olmayacağını yineledi.

AB’nin  Brexit  ile ilgili tutumuna 27 üye ülkenin yer aldığı AB Konseyi’nde karar verildiğine işaret eden  Seibert  , söz konusu ülkelerin bu konuda aynı çizgide olduğunu bildirdi.

Alman hükümetinin düzenli bir şekilde İngiliz yetkililerle görüştüğünü belirten  Seibert  ,  Almanya  Başbakanı Angela Merkel’in çarşamba günü İngiltere Başbakanı  Boris Johnson  ile Berlin’de bir araya geleceğini sözlerine ekledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =