ABD’de yer yerinden oynuyor! Trump: Bu bir terör organizasyonu

ABD'nin Oregon eyaletinin Portland kentinde 'Proud Boys' adlı aşırı sağcı grup merkezde 1200 kişilik bir gösteri düzenledi. Ancak aşırı sağcı grubu protesto amaçlı solcu ANTIFA yürüyüş düze

haber7
0

ABD nin Portland kentinde kendilerine Proud Boys adını veren aşırı sağcı bir grup bir gösteri düzenlemek istedi. Gösteri öncesi yoğun güvenlik önlemleri alınırken gösteriye aşırı sağcı 1200 kişi katıldı.

 

 

Gösteriye katılan pek çok kişide  Trump  maskeleri olduğu görülürken , katılımcılar sürekli olarak beyaz ırkın üstünlüğünü simgeleyen White Power işaretini yaptı.  Ancak gösterilere tepki olarak aşırı solcu ANTIFA ve diğer gruplar da ayrı bir yürüyüş düzenlemek istedi.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Çıkan olaylarda en az 6 kişinin yaralandığı açıklandı. Portland da yetkilier yaptığı açıklamada yaralanmaların hiç birinin polis elinden olmadığı ifade etti. Polis ayrıca ANTIFA üyesi olan 13 kişi gözaltına alındığını duyurdu. Olayla ilgili olarak  ABD  Başkanı  Trump  da açıklamalarda bulundu ve aşırı solcu ANTIFA ya tepki gösterdi.

Trump Twitter daki açıklamasında "ANTIFA yı TERÖR ORGANİZASYONU olarak adlandırmayı ciddi olarak düşünüyorum. Portland ı çok yakından izliyoruz. Umarım Belediye Başkanı işini düzgün bir şekilde yapabilir!" ifadelerini kullandı.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =