Afganistan'da düğünde intihar saldırısı!

Afganistan'ın başkenti Kabil'de dün bir düğün salonunda gerçekleştirilen  intihar  saldırısında 63 kişinin hayatını kaybettiği , 182 kişinin ise yaralandığı açıklandı.

haber7
0

Kabil in 6 ncı bölgesinde bulunan bir düğün salonunda dün yerel saatle 22.40 ta bir patlama meydana geldi.

Patlamaya ilişkin açıklama yapan  Afganistan  İçişleri Bakanlığı sözcüsü Nasrat Rahimi , başkent  Kabil  de bir düğüne dün düzenlenen bombalı saldırıda 63 kişinin hayatını kaybettiğini ve 182 kişinin yaralandığını ifade etti. Rahimi , ölen ve yaralananlar arasında çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğunu söyledi.

Saldırının ardından patlamanın kaynağını araştırmak için bölgeyi güvenlik çemberine alan yetkililer , olayın bir  intihar   saldırısı  olduğunu doğruladı. Öte yandan , saldırıyı henüz kimse üstlenmezken  Taliban  , düğün salonu saldırısının kendileri tarafından gerçekleştirilmediğini açıkladı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =