Rusya'dan INF çıkışı: ABD önceden planlıyordu!

Rus  Savunma Bakanı   Sergey Şoygu  , Rusya'nın  ABD  ile müzakere seçeneğini hiçbir zaman reddetmediğini söyleyerek , ABD'nin kısa ve orta menzilli füzeler için  INF  anlaşmasından çekilmeden önce b

haber7
0

Rus  Savunma Bakanı   Sergey Şoygu  , "Washginton ile diyaloğu hiçbir zaman reddetmedik. 2019 şubatından ağustosa kadar müzakere önerisinde bulunduk. Buna açık olduğumuzu gösterdik.  ABD  ye şüphe uyandıran füzeyi gösterdik. Amerikalılar ise bize gelmedi." ifadelerini kullandı.

 

 

Rus Bakan ,  ABD  nin  INF  Anlaşması ndan çekilmeden daha 1 yıl kadar önce , kısa ve orta menzilli füzelerin geliştirilmesi için bütçe ayırdığını söyledi. Şoygu , "ABD ,  INF  den çekilmesinden 8 ay önce , neredeyse 1 yıl , bu tarz füzelerin geliştirilmesi için fon ayırdı. Bu fonlar onaylandı ve tahsis edildi." diyerek önemli bir iddiada bulundu.

Bu haftanın başlarında , Silahların Kontrolü ve Uluslararası Güvenlikten Sorumlu  ABD  Dışişleri Bakan Yardımcısı  Andrea Thompson  ,  INF  den çekildikten sonra  ABD  nin Asya-Pasifik te orta menzilli  füze  konumlandırması konusunda müttefiklerine danıştığını söylemişti.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER 7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =