Yargıtay'dan adli yıl töreni açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak  adli   yıl  açılış töreniyle ilgili  Yargıtay  Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

haber7
0

Yargıtay Başkanlığı ndan yapılan açıklamada , "Adli  yıl  açılış davetiyeleri dolayısıyla  Yargıtay  a yönelik haksız ve ölçüsüz eleştirileri yapan bazı baroların , yakın geçmişte tüm dünyanın kabul ettiği insan hakları metinlerine dahi karşı çıkması , feraset düzeylerinin açık bir göstergesi olup , bu tür ithamların toplumun vicdanında karşılık bulmayacağı şüphesizdir" denildi.Yargıtay Başkanlığı ndan yapılan yazılı açıklamada ,  adli   yıl  açılış törenlerinin ,  Yargıtay  tarafından düzenlendiği hatırlatıldı. 2016- 2017 döneminden itibaren  adli   yıl  açılışlarının Millet Kongre ve Kültür Merkezi nde yapılmaya başlandığı , bunun gerekçeleri ve süreci hakkında 29 Ağustos 2016 tarihinde basın açıklaması yapılarak , kamuoyunun bilgilendirildiği kaydedilen açıklamada , şunlar kaydedildi:

"2019-2020  adli   yıl  Açılış Töreni hazırlıkları kapsamında , yargının kurucu unsurlarından biri olan savunma mesleğine duyulan saygı ve gösterilen önemden dolayı tüm baro başkanlıklarına davetiye gönderilmiş olup , ayrıca Türkiye Barolar Birliği Başkanı da avukatlar adına konuşma yapmak üzere davet edilmiştir. Türkiye Barolar Birliği Başkanı ile çoğunluk baro başkanları kendilerine yapılan daveti kabul ettiklerini belirtmişlerdir. Bazı barolar ise yargı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =