Almanya'da konuşulan iddia! Eski istihbarat başkanı ihraç edilecek

Almanya'da  Eski   istihbarat  başkanının partisinden ihracı tartışılıyor. Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel  başkanı  Annegret  Kramp-Karrenbauer  , parti üyesi  Eski  Anayasayı Koruma Teşkilatı (İç İstihbarat Servisi) Ba

haber7
0

Birkaç hafta önce Savunma Bakanı olarak da atanan  Kramp-Karrenbauer  , Funke Medya Grubu bünyesinde bulunan gazetelere yaptığı açıklamada ,  Maassen  in artık Anayasayı Koruma Teşkilatından sorumlu olmamasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kramp-Karrenbauer ,  Maassen  i partiden ihraç etmeyi düşünüp düşünmediğine ilişkin bir soruya da "Bir kişiyi partiden ihraç etme konusunda yüksek engellerin bulunmasının iyi sebepleri var. Ancak ben artık  Maassen  i CDU ya gerçekten bağlayan bir tutumunu görmüyorum." yanıtını verdi.

CDU da farklı görüşlerin olmasına partinin tahammül edebileceğini belirten  Kramp-Karrenbauer  , ancak CDU içinde siyaset yapma maskesi altında siyasi muhalifleri kendi safında görmenin doğru bir tutum olmadığını kaydetti.

MERKEL PARTİYİ SOLA KAYDIRDI Maassen ise Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada , Karrenbauer e bu düşüncelerini ifade etmesini tavsiye edenlerin kimlerin olduğunu bilmediğini belirterek , "Gerçekten partiden ihraç etme konusunda yüksek engeller var ancak bu engellerin beni koruyacağını hiç düşünmemiştim" dedi.

Maassen , kendisine yönelik suçlamaları da reddederek , partinin genel tutumundan ayrılmadığını , daha çok  Eski  CDU Genel  başkanı  ve  Almanya  Başbakanı Angela  MERKEL  in yönetimi altında partinin sola ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =