Koalisyon güçleri duyurdu! Oradan çekiliyoruz

 Suudi Arabistan  öncülüğündeki  Koalisyon   güçleri  , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyi'ne bağlı Hızam el-Emni birliklerinin geçici başkent Aden'de ele geçird

haber7
0

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA nın haberine göre ,  Suudi Arabistan  öncülüğündeki  Koalisyon  güçlerinden yapılan yazılı açıklamada , geri çekilme ve ateşkes çağrıları üzerine Güney Geçiş Konseyi ne bağlı güçlerin ele geçirdikleri yerlerden çekilmeye başladığı ifade edildi.

Halkın çıkarları için attığı meşru adımlar ve ateşkes çağrısı için  Yemen  hükümetine teşekkür edilen açıklamada , Güney Geçiş Konseyi nin çekildiği yerlerin koalisyon güçlerinin denetiminde hükümete devredileceği kaydedildi.

Güçlerin çekilmesine dair açıklamada ayrıntılı bilgiye yer verilmedi.

İSTİKRARIN YENİDEN SAĞLANMASI ÇAĞRISI

Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-İryani de Güney Geçiş Konseyi ne bağlı birliklerin  Aden  in güneyinde ele geçirdikleri bölgelerde bazı devlet kurumlarından çekildiklerini belirtti.

Konsey in çekildiği bölgeler arasında Bakanlar Konseyi Genel Sekreterliği , Yüksek Yargı Konseyi , Merkez Bankası ve  Aden  Hastanesi nin yer aldığını kaydeden İryani , bu çekilmeyi memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

İryani ,  Yemen  de istikrarın yeniden sağlanması çağrısında bulundu.

Öte yandan  Suudi Arabistan  ın  Yemen  Büyükelçisi Muhammed el-Cabir ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ,  Yemen  in güvenlik ve istikrarını geri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =