İstanbul Valiliği çarpıcı rakamı açıkladı ve uyardı

 İstanbul   Valiliği  , yoğun yağışlarla ilgili olarak , "Fatih ilçemizde metrekareye 114 kg olmak üzere , Beşiktaş , Sarıyer , Üsküdar , Kartal , Kadıköy , Ümraniye ilçelerimizde metrekareye ortalama 30-40 kg ya

haber7
0

İstanbul Valiliği , il genelinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrasında , Fatih ilçemizde metrekareye 114 kg olmak üzere , Beşiktaş , Sarıyer , Üsküdar , Kartal , Kadıköy , Ümraniye ilçelerimizde metrekareye ortalama 30-40 kg yağış kaydedilmiştir. Etkili olan sağanak yağış ve hava muhalefeti nedeniyle 13.10-14.30 saatleri arasında Şehir Hatları vapur seferleri yapılamamış , Kabataş-Bağcılar tramvay seferleri geçici olarak durdurulmuştur. Saat 16.00 itibariyle; İtfaiye , İSKİ , Yol Bakım ve Zabıta Komuta Merkezlerine toplam 2414 ihbar yapılmış , alınan taleplerin süratle değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması için bütün ekipler seferber edilmiştir. Unkapanı Köprüsü civarında biriken yağmur sularının tahliyesi neticesinde , kimliği belirsiz bir şahsın cesedi bulunmuş olup , ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından otopsi çalışmaları başlatılmıştır. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü nden alınan meteorolojik bilgilere göre; bölgemizde devam edecek kuvvetli yağışların gece boyunca süreceği ve sabah saatlerine kadar etkisinin azalarak devam etmesi beklenmektedir."

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =