Rus Senatör: Cevap hakkımızı saklı tutuyoruz!

 Rusya  parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Savunma ve Güvenlik Komitesi üyesi Frants Klintseviç , ABD’nin Polonya’ya güçlerini sevk etmesi durumunda Rusya’nın yanıt verme hakkını e

haber7
0

Polonya Dışişleri Bakanı Jacek Czaputowicz’in ABD’nin Batı Avrupa’dansa güçlerini Polonya’ya sevk etmesinin  Rusya  için daha "caydırıcı" olacağı sözleri ile ilgili Sputnik’e konuşan Klintseviç , Washington’ın Orta Menzili Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekildiği bir ortamda , bunun Avrupa’nın doğusundaki gerginliği artıracağını ifade etti.

Klintseviç , "Biz  Rusya  olarak her türlü gidişata hazırız. Karşı tedbir almaya yönelik  hakkımızı   saklı  tutuyoruz." dedi.

ABD’nin  Berlin  Büyükelçisi  Richard Grenell  bu ay daha önce Washington’ın ,  NATO  çerçevesindeki harcama sorumluluklarını yerine getirmediği gerekçesiyle Almanya’daki bazı güçlerini Polonya’ya sevk etmeyi düşündüğünü söylemişti.

ABD DEN  Polonya  YA PATRIOT

ABD Başkanı Donald  Trump  da haziranda  Varşova  ile Polonya’daki  ABD  güçlerini artırma yönünde görüşmeler yaptıklarını belirtmişti.

Anlaşmanın ilk etabında ,  ABD   Polonya  ya 16 seyyar  füze  rampası ve 208  PATRIOT  füzesi temin edecek. Füzeler  Polonya  ile  Rusya  sınırındaki Kaliningrad bölgesi yakınlarına konuşlandırılacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =