Papa'dan yok artık dedirtten cennet vaadi!

İlginç çıkışlarıyla bilinen  Papa  Francis bu sefer de ateistlerle ilgili yaptığı yorumla gündemde.  Hristiyan  Katolik dünyasının lideri Francis , "Ateistler vicdanlarına göre hareket ederse cennete gidebilirler.&q

haber7
0

Papa Francis , İtalyan gazete  La Repubblica  nın kurucusu  Eugenio Scalfari  ye yazdığı açık mektupta , ateistlerin Allah ın varlığına inanmasa bile affedilebileceğini ve cennete gidebileceğini öne sürdü.

 

 

"Bana , inanmayan ve arayış içinde olmayanları Hristiyanların Tanrısı nın affedip affetmeyeceğini soracak olursanız şu temel şeyi söylerim: Eğer Tanrı ya samimi ve tövbekar bir kalple giderseniz , O nun merhametinin sınırları yoktur." diyen Francis , "Ateistler içinse kıstas vicdanlarına göre hareket etmeleridir." ifadelerini kullandı.  Papa  ya göre , cennete gidebilmek için Allah a inanma şartı yokken , "vicdan ve sağduyu" , ateistleri cennete götürebilir. 

SCALFARI DEN MEMNUN KARŞILAMA

 

 

La Repubblica nın sahibi Scalfari ,  Papa  ya verdiği cevapta , "Papa nın yorumları , onun herkesle  diyalog  kurabilme isteğinin ve kabiliyetinin çok güçlü bir delilidir." yorumunda bulunarak , dinler arası diyaloğun bile boyutlarının ne kadar aşıldığını gözler önüne serdi.

İngiliz basını  Papa  nın mektubunu , "Papa ateistlerin kalbine su serpti: Cennete gitmek için Tanrı ya inanmanıza gerek yok." başlığıyla taşırken , bu ifadelerin  Papa  nın "ilerici" şöhretine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =