Acı haberi duyurdular! Prenses hayatını kaybetti

 Hollanda  Kraliyet Ailesi , bir süredir kemik kanseri tedavisi gören 72 yaşındaki  Hollanda  Prensesi Christina'nın bu sabah yaşamını yitirdiğini duyurdu.

haber7
0

Eski Hollanda Kraliçesi Beatrix in kız kardeşi olan Hollanda Prensesi Christina bu sabaha karşı  Hollanda  nın Lahey kentindeki  Noordeinde Sarayı  nda hayata gözlerini yumdu. Prensesin bir süredir kemik kanseri tedavisi gördüğü biliniyordu.

Hollanda Kralı  Willem-Alexander  ve  Hollanda  Kraliçesi Maxima ve Beatrix , Prensesin ölümü sebebiyle derin üzüntü duyduklarını söyledi.

Hollanda Kraliyet Ailesi tarafından yapılan açıklamada , "Sevgili kız kardeşimiz ve halamızın ölümü sebebiyle derin üzüntü duyuyoruz. Christiana dikkat çeken bir kişiliğe ve sıcak bir kalbe sahipti. Müziğe olan tutkusu ve yeteneği ile çok sayıda kişinin yaşamına dokunmuştu. Güzel hatıralarımızı sevgiyle anacağız" dendi.

Hollanda Kraliyet Ailesi resmi Instagram hesabında  Prenses  Christina nın fotoğrafını paylaştı. Fotoğraf , Kraliyet Ailesi hayranları tarafından çok sayıda beğeni ve taziye bildiren yorum aldı.

1947 yılında dünyaya gelen  Prenses  Christina , Kraliçe Juliana ve Almanya doğumlu  Prens Bernhard  ın dört kızından en genç olanıydı.

1975 yılında  Jorge Guillermo  ile evlenen  Prenses  Christina , bu evlilikten Bernardo , Nicolas ve Jualiana adlı üç çocuk dünyaya getirdi.

Çift 1996 yılında boşanma kararı aldı.

Hollanda , Birleşik Krallık ,  ABD  , Kanada ve İtalya gibi çok sayıda ülkede yaşayan  Prenses  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =