Kars'ta Iğdırlı çoban 8 gündür kayıp

Selim’de  Bozkuş  yaylasına akşamüzeri otlattığı hayvanları çıkaran  çoban  , 8  gündür  haber alınamıyor.

haber7
0

Edinilen bilgilere göre ,  Selim  ilçesine bağlı  Bozkuş  köyünde M.S.K.’ya ait büyükbaş hayvanların çobanlığını yapan 1991  Iğdır  doğumlu  Naim Taşkıran  , 9 Ağustos 2019 tarihinde tek başına akşamüzeri otlattığı büyükbaş hayvanları çıkarttı. Bir müddet sonra büyükbaş hayvanlar başıboş bir şekilde  Bozkuş  köyüne geldi. 

 

Hayvanların sahibi M.S.K. ve köylüler bir süre yaylada Naim Taşkıran’ı aradı. Taşkıran’ı bulamayan köylüler durumu jandarma ,  AFAD  ve  UMKE  ekiplerine bildirdi. 

Bozkuş köyüne gelen ekipler , Naim Taşkıran’ın hayvanları otlatmak üzer çıkardığı  Bozkuş  yaylasında arama başlattı. Yapılanan aramalara rağmen bir türlü  Naim Taşkıran  bulunamadı. Naim Taşkıran’ı 8. günüde arama çalışmaları devam ediyor. Arama çalışmalarını Jandarma ,  AFAD  ,  UMKE  ekiplerinin yanın sıra köylülerde de sürdürüyor. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =