Maraş'a başkan seçecekler! KKTC'den sert tepki

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) , Sözde  Maraş  Belediye Başkanı Aleksis Galanos’un kısa zaman önce hayatını kaybetmesinin ardından yeni belediye başkanını seçmek için 25 Ağustos’ta se&cced

haber7
0

"Kapalı  Maraş  ın açılmasında bir dönüm noktasındayız. Artık Rum tarafının keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı  Maraş  ı açma niyetindeyiz" diyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İktidar Ulusal Birlik Partisi , Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu , Kıbrıslı Rumlara , "Rumlar artık hayali seçimleri bıraksın , gerçekleri görsün. Hayalet Şehre , hayali belediye Başkanı seçme hayalinden vazgeçsinler. Halklarını kandırmasınlar. Kapalı  Maraş  ta mülkleri ve hakları varsa , gelsin alsınlar ve bizim idaremizde yerleşsinler" çağrısı yaptı. 

 

 

Kıbrıs Rum tarafında , 1974 öncesinde Rum yerleşim yerleri arasında bulunan Güzelyurt , Girne ,  Maraş  için sembolik belediye başkanları seçildiğine işaret eden Hasipoğlu , "Hayal belediye başkanı seçmelerine gerek yok. Bu bölgelerde seçilmiş belediye başkanları var" dedi. "Rumlar , sözde  Maraş  Belediye Başkanı Aleksis Galanos un ölmesinden sonra şimdi de 25 Ağustos ta yeni seçim yapacaklar"  diye devam eden Hasipoğlu , "Bu şekilde davranacaklarına , gelsinler Gazimağusa Belediyesi ne başvursunlar. Kıbrıs Türk tarafı olarak  Maraş  a yönelik her türlü hizmeti vermeye hazırız" dedi.

“HAYAL ÂLEMİNDEN ÇIKIN”

 

 

UBP Milletvekili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =