Cani suçunu kabul etti! Ben yaptım

Norveç'in  Barum  şehrinde Afganlara ait El-Nur İslam Merkezi Camisi'ne düzenlenen saldırıya ilişkin gözaltına alınan Norveçli Philip Manshaus'un avukatı , müvekkilinin konuşmaya karar verdiğini ve su&cce

haber7
0

Norveç in  Barum  şehrinde El-Nur İslam Merkezi Camisi’ne terör saldırısından dolayı gözaltında tutulan 21 yaşındaki  Philip Manshaus  , suçlamaları  kabul  etti.

Norveç devlet televizyonu NRK ye açıklama yapan Manshaus un avukatı Unni Fries , müvekkilinin konuşmaya karar verdiğini ve polisin sorularını yanıtladığını söyledi.

Fries , Manshaus un suçlamaları  kabul  ettiğini kaydetti.

Başkent Oslo da hafta başında "cinayet" ve "terör saldırısı" suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan Manshaus , suçlamaları reddederek susma hakkını kullanmıştı.

Norveç gazetesi VG ise saldırganın öldürdüğü üvey kız kardeşinin , Çin asıllı olduğunu ve küçükken evlatlık alındığını duyurdu.

Öte yandan camiye ziyaretçi akını devam ediyor. Saldırının duyulmasından sonra  Norveç  vatandaşlarının yanı sıra birçok siyasetçi ve aktivist camiyi ziyaret ederek çiçek bıraktı.

Barum da 10 Ağustos ta silahlı bir kişi , El-Nur İslam Merkezi adlı camiye saldırı düzenlemiş , olayda bir kişi yaralanmış ve şüpheli gözaltına alınmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =