Trump'a cevap: Satılık değiliz!

Kuzey Kutbu'nda Danimarka'ya bağlı özerk bölge Grönland ,  ABD  Başkanı Trump'ın adayı satın almak istediğine ilişkin haberlere tepki göstererek "satılık değiliz" yanıtını verdi.

haber7
0

Kuzey Kutbu nda  Danimarka  ya bağlı özerk bölge Grönland ,  ABD  Başkanı Donald Trump ın adayı satın almak istediğine ilişkin haberlere tepki göstererek "satılık değiliz" yanıtını verdi.

BBC nin haberine göre ,  Trump  ın adayı satın almak istediğine ilişkin haberler üzerine  Grönland  Dışişleri Bakanlığından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada , "Grönland , mineraller , saf su ve buz , balık stokları , deniz ürünleri , yenilenebilir enerji gibi değerli kaynaklar açısından zengin ve macera turizmi için yeni bir mecra. İş yapmaya açığız ancak  Satılık  değiliz." ifadesi kullanıldı.

Ayrıca  Grönland  milletvekili Aaja Chemnitz Larsen , Twitter üzerinden  Trump  ın iddia edilen bu isteğine tepki göstererek , "Danimarka ile daha iyi ve daha eşit ortaklığın" izlenecek yol olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Danimarkalı politikacılar da  Trump  ın  Grönland  i almak istediği haberlerine karşı çıkarken , eski  Danimarka  Başbakanı Lars Lokke Rasmussen "Bu bir 1 Nisan şakası olmalı ancak hiç zamanı değil." yorumunu yaptı.

Trump ın  Grönland  i satın almayı dile getirdiği iddiası

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =