Belediye işçisinin bulduğu çantadan hazine çıktı!

Manisa'nın  Turgutlu  ilçesinde parkı sulayan  Belediye   işçisinin  bankta  bulduğu   çantadan  , yaklaşık 200 bin lira , 3 bin avro ve 500 dolar ile 1 ,5 milyon liranın üzerinde yazılmış çek çıktı.

haber7
0

Ergenekon Mahallesi ndeki Osman Gazi Parkı nda dün gece sulama yapan  Durmuş Uğur  , bankta duran çantayı fark etti. Çantadaki nakit para ve çekleri gören Uğur , durumu amirlerine iletip , çantayı teslim etti.

 

 

İçinde yaklaşık 200 bin lira , 3 bin avro , 500 dolar ile 1 ,5 milyon liranın üzerinde yazılmış çek olan çantanın , Manisa ve İzmir de akaryakıt istasyonları bulunan  Mahsun Örge  ye ait olduğu belirlendi.

 

 

Çanta , belediyeye gelen Örge ye tutanakla teslim edildi. 

Durmuş Uğur , gazetecilere yaptığı açıklamada , çantayı gördükten sonra yaklaşık 2 saat parkta sahibini beklediğini , kimse gelmeyince durumu amirlerine ve zabıta ekiplerine bildirdiğini söyledi.

Mahsun Örge de bir yakınının cenazesine katılmak üzere kardeşleriyle buluşmak için  Osman Gazi  Parkı nda beklediğini , aceleden çantayı parkta unuttuğunu anlattı.

Daha sonra çantanın yanında olmadığını fark ettiğini dile getiren Örge , "Baktık  çanta  arabada yok. Nerede diye düşündük , meğerse parkta kalmış , aklımıza geldi. Karakola gittik ,  Belediye  çalışanı var orada , bakalım. dedik. Belediyeye , zabıtaya geldik , müjdeli haberi bize verdiler. İşçi kardeşimize çok teşekkür ederiz." dedi. 

Turgutlu Belediye Başkanı Yardımcısı  Ahmet Daşkan  da personelleri Durmuş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =