Yakıt tasarrufu sağlamanın yolları! Aracınız daha az yakıt tüketecek

Mevcut aracınızın  Yakıt  tüketimini düşürmenin birçok yolu bulunuyor. Bizde sizler için  Yakıt   tasarrufu  yapmanın yollarını bir araya getirdik. İşte sağladığı  Yakıt   tasarrufu  ile cebinizi rahatlatacak tüyola

haber7
0

Aracınızda mevcut  Yakıt  tüketimini minimuma indirmek aslında sanıldığında da  daha  kolay. Bildiğiniz gibi Türkiye de araçların  Yakıt  performansı  araç  sahibinin bir numaralı tercihleri arasında yerini alıyor. Yeni  araç  alacak kullanıcılar , her defasında aracın ortalama  Yakıt  tüketimine dikkat ediyor ve satın alacağı aracın modeline böylece karar veriyor. Fakat mevcut  araç  sahiplerinin de bütçesini ferahlatması mümkün.

Araçların ortalama  yakıt tüketimi  sürücüden sürücüye farklılık gösteriyor. Zira kullanım şekline bağlı olarak mevcut  Yakıt  tüketimini düşürebilir bütçe yükünü bir hayli geri aşağılara düşürebilirsiniz. 

 

 

YAKIT TÜKETİMİNİ DÜŞÜRMENİN YOLLARI!

Peki  daha  az  Yakıt  tüketebilmek için ne yapılmalı;

1) İlk olarak aracınızın lastiklerini sık sık kontrol edin. Zira lastik havalarının düzensiz olması aracın sürtünme oranını arttıracağı için  daha  fazla  Yakıt  tüketmenize neden olacaktır. Ayrıca lastik basınçların daki dengesizlik aracın dengesinin de bozulmasına neden olacaktır.

2) Aracı ilk çalıştırdığınızda motorun ısınması için çok fazla beklemeyin. Onun yerine aracı çalıştırdıktan kısa bir süre yavaşça giderek motorun ısınmasına yardımcı olun.

3)  Aracınız  ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =