Taleplere cevap veremiyorlar! İlçedeki nüfus 8 katına çıktı

Burdur’da beyaz kumsalı , berrak suyu ve turkuaz rengiyle ‘Türkiye’nin Maldivler’i’ olarak ünlenen Salda Gölü bayramda tatilcilerin akınına uğradı.

haber7
0

Hem özellikle gelen hem de gittikleri tatil bölgelerinden dönüşte bir günlerini  Salda Gölü  ne ayıran tatilciler , turkuaz mavinin ve bembeyaz kumsalın tadını çıkardılar. Belediye Başkanı Mümtaz Şenel , her geçen gün artan talep sebebiyle zorlandıklarını ve sit alanı olması sebebiyle çivi bile çakamadıkları için ziyaretçilerin taleplerine  cevap  veremediklerini söyledi.

Son yıllarda yapılan yatırımlar , koruma önlemleri ve çevre düzenlemelerinin yanı sıra tanıtım çalışmalarıyla bilinirliği artan ve Millet Bahçesi projesi ile gündeme gelen Salda Gölü , dört günlük bayram boyunca tatilcilerin gözdesi oldu. Yıl başından bu yana 600 bini aşan ziyaretçi ağırlayan  Salda Gölü  , bayram tatilinde de vazgeçilmez rotalar arasında yerini aldı.

Salda Plajı nda kil havuzlarına giren vatandaşlar da kil banyosu yapmayı ihmal etmediler. Ziyaretçiler gölde bol bol selfie çekerek bu anları ölümsüzleştirdiler.

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel yaptığı açıklamada , "Kendi yerimizde emanetçi durumundayız. 5 bin nüfuslu ilçe 40 bin kişiye çıktı. Devletten acil destek bekliyoruz" diyerek yardım talebinde bulundu.

27 yıldır belediye olarak halk plajında hizmet verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Şenel , “Millet Bahçesi Projesi kapsamında olduğu için Halk Plajına ne düzenleme ne de tuvalet gibi bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =