İngilizce bilenler yüzde 25 daha fazla kazanıyor

Yapılan bir araştırmaya göre  İngilizce  konuşma seviyesi arttıkça insanların mutluluk ve kazanç düzeyleri de artıyor. İleri derecede  İngilizce  bilenlerin  yüzde  68’i hem sosyal hem iş hayatında  daha  mutlu.

haber7
0

Dünyada yaklaşık 1.5 milyar insan ortalama düzeyde  İngilizce  konuşuyor. 2023 yılına kadar global  İngilizce  eğitimi sektöründe yüzde 80 ve net 28 milyar dolarlık bir artış bekleniyor. Nüfusun her yıl 83 milyon artacağı ön görüldüğünde 2030’da bu rakamın 8 ,6 milyara , 2050’de 9.8 milyara ulaşması bekleniyor.  Wall Street English  tarafından bağımsız bir araştırma şirketine yaptırılan çalışmanın sonuçları  İngilizce  bilmenin kişiye sağladığı faydaları ortaya koydu. Almanya , İtalya , Rusya , Hindistan , Endonezya , Çin , Japonya , Şili olmak üzere 8 ülkeden 18-50 yaş arası hem öğrenci hem çalışan 500’er kişi ile yapılan araştırmada , denekler hiç  İngilizce  bilmeyenlerden ileri seviyede bilenlere kadar geniş bir skalada seçildi. Araştırma , ileri derecede  İngilizce  bilenlerin yüzde 68’inin bilmeyenlere göre hem sosyal hem de iş hayatında kendini  daha  mutlu hissettiğini ortaya koydu.

FIRSATLAR ARTIYOR

İngilizce konuşma seviyesi arttıkça insanların mutluluk ve kazanç düzeylerinin arttığını anlatan  Wall Street English  Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar , araştırmayı şu sözlerle değerlendirdi: "İngilizce  bilenler  bu durumdan dolayı mutlu. Ama bunların değişik seviyeleri var. Başlangıç , orta , günlük işlerini rahatlıkla halledecekleri seviye , anadil seviyeleri gibi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =