Dev gemi, Kuşadası'na 3 bin 100 turist getirdi

Aydın'ın  Kuşadası  ilçesine yanaşan Hollanda bayraklı kruvaziyerdeki 3 bin  100   turist  , turizme hareketlilik getirdi.

haber7
0

Ege Port Limanı na sabah saatlerinde demirleyen Koningsdam gemisinden inen turistleri halk oyunları ekibi karşıladı. Uzunluğu 296 metre , genişliği 38 metre ve ağırlığı da 99 bin 500 groston olan  Dev  gemiyle yolculuk eden 3 bin  100   turist  ve 1200 personel limana giriş yaptı.

Çoğunluğu ABD li turistlerin bir kısmı otobüslerle İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi ni ziyarete giderken tur programına katılmayan yolcu ve personel ise kent merkezinde vakit geçirmeyi tercih etti.

Dünyanın en büyük gemilerinden olan kruvaziyerin ilçeye dördüncü seferini düzenlediğini aktaran Ege Port Genel Müdürü Aziz Güngör , geminin sezon sonuna kadar iki kez daha geleceğini söyledi. Güngör , gelecek sezon dünyanın diğer büyük gemilerin de  Kuşadası  Ege Port Limanı na sefer planladığını aktardı. 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

.yedigundem-title { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =