Hafter güçleri, Zuvare'deki havalimanını vurdu!

Libya'da  Hafter   güçleri  Libya'nın batısında bulunan  Zuvare  Havalimanı'na hava saldırısı düzenledi.

haber7
0

Libya da  Hafter  komutasındaki  Libya  Ulusal Ordusuna bağlı savaş uçakları , Ulusal Mutabakat Hükümetinin (UMH) kontrolünde bulunan  Zuvare  Havalimanı na ilk defa operasyon gerçekleştirdi. Yetkililerce saldırıda ölü veya yaralı olup olmadığı ile ilgili bilgi verilmedi.

Öte yandan  Trablus  taki Mitiga Uluslararası Havalimanı na gece saatlerinde roket saldırısı düzenlendi.  Libya  güvenlik kaynaklara göre , Mitiga Uluslararası Havalimanı na 6 roket ile düzenlenen saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiği , 1 kişinin de yaralandığı bildirildi. Saldırı nedeniyle tüm uçuşların da askıya alındığı belirtildi.

General  Hafter  liderliğindeki  Libya  Ulusal Ordusu , Ulusal Mutabakat Hükümetinin elindeki başkent  Trablus  u ele geçirmek için Nisan dan bu yana askeri operasyonlar düzenliyor.  Hafter  güçleri , 7 Ağustos’ta  Libya  nın Mısrata kentinde de hava saldırı düzenlemişti. Öte yandan 26 Haziran da  Hafter  güçlerinin  Trablus  saldırısında Giryan kenti ele geçirilmişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =