Elektrik kullanım rekoru kırıldı

Kaçak  Elektrik  kullanımının yaygın olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde , günlük  Elektrik  tüketimi 96 milyon kilowatt saate ulaştı.

haber7
0

Dicle  Elektrik  Dağıtım bölgesinde yılın en sıcak günleri yaşanırken , klima kullanımı ve  Elektrik  gücüne dayalı tarımsal sulama nedeniyle tüketimde tüm zamanların  rekoru  kırıldı.

 

Kaçak tüketimle mücadele konusunda kararlılığını her fırsatta gösteren Dicle  Elektrik  ekipleri; elektriği tasarruflu kullanın , ihtiyacınızın dışında israf etmeyin çağrısı yaptı.

YÜKSEK ORANDA KLİMA KULLANIMI

13 Ağustos 2019 Salı günü , 6 ildeki toplam tüketim 96 milyon kilowatt saat oldu. Dağıtım şirketi yetkilileri , bu rakamın normalin çok üzerinde olduğuna dikkat çekerken , tüketimin bu denli yüksek olmasını yüksek oranda klima kullanımı ve tarımsal sulamada kullanılan  Elektrik  enerjisinin fazla olmasına bağlarken , hedeflerinin tüketicilerin de desteği ile bu süreci kesintisiz aşmak olduğunu açıkladı.

 

GÜNLÜK TÜKETİM 96 MİLYON KİLOWATT SAAT

Konuyla ilgili konuşan Dicle  Elektrik  yetkilileri; Diyarbakır , Şanlıurfa , Mardin , Batman , Siirt ve Şırnak illerine dağıtım hizmeti verdiklerini hatırlatarak şöyle dedi: “Bölgemizde hava sıcaklığının üst düzeye çıkması nedeniyle yoğun şekilde kullanılan klimalar ve tarımsal sulamanın etkisi ile özellikle gündüz saatlerinde aşırı  Elektrik  tüketimi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =