Türkiye Diyanet Vakfı Milletimizin 453 bin 560 hisse kurban...

 Türkiye   Diyanet   Vakfı   Milletimizin   453  bin  560   hisse  kurban...

haber7
0

Milletimizin  453  bin  560   hisse   kurban  emanetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştı

 

 

Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle  Milletimizin  iyilik temsilcisi olan Türkiye  Diyanet   Vakfı  olarak  Diyanet  İşleri Başkanlığımız ile birlikte “Kurbanını paylaş , kardeşinle yakınlaş” sloganıyla yürüttüğümüz 2019 Yılı Vekalet Yoluyla  kurban  Kesim programı kapsamında yurt içi ve yurt dışında toplam  453  bin  560   hisse  kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine dağıttık.

 

 

Tarih boyunca hep mazlumun yanında yer alan milletimiz , bugün de mazlumun , mağdurun , muhtacın yanında yer almaya devam ediyor. Kurulduğu günden beri  Milletimizin  sarsılmaz güvenine mazhar olan Türkiye  Diyanet   Vakfı  , bu yılda vatandaşlarımızın büyük teveccühüyle dünyanın dört bir yanına  Milletimizin  iyilik elini götürdü.

Vefakar  Milletimizin  vekalet verdiği kurbanlar ülkemizin dört bir yanında 424 kesim noktasında , yurt dışında ise 149 ülkenin 423 bölgesinde , 6500 kişilik görevli ve gönüllülerimizin nezaretinde , vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle İslami usullere uygun bir şekilde kesildi. Büyük bir titizlikle paketlenerek dağıtıma hazır hale getirilen  kurban  etlerini , dualarında Türkiye olan , yolumuzu umutla bekleyen mazlum , mağdur ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olmanın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =