Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor! Turistler akın etti

Kış aylarında yüzeyi tamamen buzla kaplanan ve üzerinde Kristan Göl Festivali'nin düzenlendiği Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Çıldır Gölü , kavurucu sıcaklarda tatilcilerin akınına uğ

haber7
0

Doğu Anadolu Bölgesi nin en büyük ikinci gölü olan ve kış aylarında yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü , yaz aylarında serinlemek isteyenlerin akınına uğruyor.

Deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikteki göle gelen  Turistler  , kışın buz üstünde yürüyüp atlı kızaklara binmenin tadını çıkartıyor. Yazın ise , hava sıcaklıklarının etkisini gösterdiği bölgede , yerli ve yabancı  Turistler  , Çıldır Gölü nde yüzmenin keyfini yaşıyor.

Son yıllarda Çıldır Gölü kenarında inşa edilen tesisler , tekne turları ve doğal plajlar , gölün kıştan sonra da yaz turizmine büyük katkı sağladı. Tatlı su özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken ve bölge halkının yanı sıra tatilcilerin de ilgisini toplayan Çıldır Gölü , şimdilerde  Ege  ve  Akdeniz   sahillerini  aratmıyor.

En derin noktası 42 metre olan deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikteki , Çıldır Gölü’nde serinlemek isteyen ve özellikle Kurban Bayramı tatilini bölgede geçiren yabancı  Turistler  göl kenarına  akın  ediyor. 

Göl kıyısındaki mesire alanında piknik yapan vatandaşlar , serinlemek için de kendilerini suya bırakıyor.

Tatilciler , havaların ısınmasıyla birlikte serinlemek için soluğu Çıldır Gölü nde aldıklarını söyleyerek , "Hava çok sıcak ve buraya serinlemeye geldik. Denizden farkı yok , gerçekten çok güzel. Herkesi Çıldır ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =